FAQ - najczęsciej zadawane pytania
Aby dodać akwen do bazy danych należy użyć przycisku "Dodaj akwen", który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu (widok MAPA). Następnie należy wyklikać obrys akwenu, dla jeziora połączyć pierwszy punkt z ostatnim, uzupełnić dane i kiliknąć ZAPISZ, po weryfikacji awken będzie widoczny na mapie.
Należy przejść do zakładki AKWENY następnie w wybrane pole wpisać frazę, po której chcemy filtrować. Wpisując w pola powiedzchnia i głębokość daną liczbę otrzymujemy wszystkie jeziora większe od podanej liczby. Jeżeli chcemy zobaczyć tak wybrane akweny na mapie naciskamy "Pokaż na mapie" znajdujące się w dolnym lewym rogu ekranu. Powierzchnia jest wpisana na podstaiwe różnych opracowań (np. Wikipedia), powierzchnia przybliżona jest wyliczona automatycznie przez program.
Umieść plik gpx gdzieś w sieci lub na Google Dysk lub Dropbox

Dropbox:
Na dysku komputera wybierz folder Dropbox -> następnie wybierz plik GPX -> z menu (Prawy Klawisz Myszy) wybierz "Kopiuj łącze do Dropbox" lub na dropbox.com Udostępnij -> "Kopiuj łącze" następnie przejdź na zimorodek.pl wybierz "Dodaj ślad .gpx" i wklej link.

Google Dysk:
wybierz plik GPX -> z menu (Prawy Klawisz Myszy) wybieramy "Pobierz link do udostępniania" -> kopiuj link i wklej w "Dodaj ślad .gpx" po załadowaniu pliku kliknij na mapie (Prawy Klawisz Myszy) i wybierz "Udostępnij mapę"